Festival om natur & videnskab
24.—26. maj i Søndermarken

Kontakt

Har du spørgsmål, er du altid velkommen til at kontakte os.

Adresse

Nørregade 6, 1.
1165 København K

Kontakt

Festivalleder: Svante Lindeburg
svante@bloom.ooo
(+45) 26 20 93 98

Projektleder: Johan Kruse
johan@bloom.ooo
(+45) 20 42 48 44

Programansvarlig: Steffen Krejberg Knudsen (barsel)
steffen@bloom.ooo
(+45) 27 63 35 61

Projektansvarlig: Esther Elmholt
esther@bloom.ooo
(+45) 50 40 78 02

Kommunikationsansvarlig: Johannes Mandal
johannes@bloom.ooo
(+45) 22 28 77 77

Programmedarbejder: Søren Reith-Hauberg
soren@bloom.ooo

(+45) 28 44 46 75

Projektmedarbejder: Joakim Søgaard
joakim@bloom.ooo

Fotograf: Malthe Ivarsson
Fotograf: Malthe Ivarsson

Bag Bloom står ADBC, som er et af Danmarks førende huse inden for konceptudvikling og formidling af kultur, historie og videnskab. Vi har 25 års erfaring med festivaler og events indenfor historie, videnskab og kultur. ADBC er en non-profit erhvervsdrivende fond og tror på, at dannelse og kundskab beriger vores sjæl og styrker vores samfund.

ADBCs bestyrelse
Rasmus Øhlenschlæger Madsen, bestyrelsesleder (Udviklingsdirektør, Information)

Ulrik Langen (Professor i Historie, Københavns Universitet)

Søren Riis (Lektor i Filosofi, Roskilde Universitet og stifter af GoMore)

Kirse Junge-Stevnsborg (Museumschef, Malmø Kunstmuseum)

Liva Rønn-Petersen (Projektchef på det nye Danmarks Tekniske Museum)

Eva Præstiin (Direktør, Betty Nansen Teateret)