Festival om natur & videnskab
14. juli i Odsherred

Kontakt

Har du spørgsmål, er du altid velkommen til at kontakte os.

Adresse

Nørregade 6, 1.
1165 København K

Kontakt

Festivalleder: Svante Lindeburg
svante@bloom.ooo
(+45) 26 20 93 98

Projektleder: Julie Thaning Mikines
julie@bloom.ooo
(+45) 27 59 39 11

Programansvarlig: Steffen Krejberg Knudsen
steffen@bloom.ooo
(+45) 27 63 35 61

Kommunikationsansvarlig: Johannes Mandal
johannes@bloom.ooo
(+45) 22 28 77 77

Bloom School og Bloom Explore: Esther Elmholt
esther@bloom.ooo
(+45) 50 40 78 02

Projektkoordinator: Johan Kruse
johan@bloom.ooo

(+45) 20 42 48 44

Projektmedarbejder: Alma Nordenbæk
alma@bloom.ooo


Projektmedarbejder: Bror Axel Dehn
bror@bloom.ooo

Projektmedarbejder: Frederikke Sparboom
frederikke@bloom.ooo

Fotograf: Malthe Ivarsson
Fotograf: Malthe Ivarsson

Bag Bloom står ADBC, som er et af Danmarks førende huse inden for konceptudvikling og formidling af kultur, historie og videnskab. Vi har 25 års erfaring med festivaler og events indenfor historie, videnskab og kultur. ADBC er en non-profit erhvervsdrivende fond og tror på, at dannelse og kundskab beriger vores sjæl og styrker vores samfund.

ADBCs bestyrelse
Rasmus Øhlenschlæger Madsen, bestyrelsesformand (Udviklingsdirektør, Information)

Signe Lopdrup, næstforkvinde (Adm. Direktør, Roskilde Festival)

Ulrik Langen (Professor i Historie, Københavns Universitet)

Søren Riis (Lektor i Filosofi, Roskilde Universitet og stifter af GoMore)

Kirse Junge-Stevnsborg (Museumschef, Malmø Kunstmuseum)

Liva Rønn-Petersen (Projektchef på det nye Danmarks Tekniske Museum)