Festival om natur & videnskab
24.—26. maj i Søndermarken

Kontakt

Har du spørgsmål, er du altid velkommen til at kontakte os.

Adresse

Store Kongensgade 40, 4.
1264 København K

Kontakt

Festivalleder: Svante Lindeburg
svante@bloom.ooo
(+45) 26 20 93 98

Projektleder: Johan Kruse
johan@bloom.ooo
(+45) 20 42 48 44

Head of Communications: Johannes Mandal
johannes@bloom.ooo
(+45) 22 28 77 77

Head of Programme: Steffen Krejberg Knudsen (barsel)
steffen@bloom.ooo
(+45) 27 63 35 61

Programlægger: Esther Elmholt
esther@bloom.ooo
(+45) 50 40 78 02

Programlægger: Søren Reith-Hauberg
soren@bloom.ooo
(+45) 28 44 46 75

Kommunikationsmedarbejder: Mathilde Thuesen
mathilde@bloom.ooo

(+45) 50 88 23 11

Projektassistent: Joakim Søgaard
joakim@bloom.ooo

Projektassistent: Anna Vinther
anna@bloom.ooo

Projektassistent: Alberte Kallesøe
alberte@bloom.ooo

Fotograf: Malthe Ivarsson
Fotograf: Malthe Ivarsson

Bag Bloom står ADBC, som er et af Danmarks førende huse inden for konceptudvikling og formidling af kultur, historie og videnskab. ADBC har 30 års erfaring med festivaler og events indenfor historie, videnskab og kultur. ADBC er en non-profit erhvervsdrivende fond og tror på, at dannelse og kundskab beriger vores sjæl og styrker vores samfund.

ADBCs bestyrelse
Rasmus Øhlenschlæger Madsen, bestyrelsesleder (Vicedirektør, Information)

Marie Louise Bech Nosch (Professor i historie, Københavns Universitet og præsident for Videnskabernes Selskab)

Søren Riis (Lektor i Filosofi, Roskilde Universitet og stifter af GoMore)

Kirse Junge-Stevnsborg (Museumschef, Malmø Kunstmuseum)

Liva Rønn-Petersen (Projektchef på det nye Danmarks Tekniske Museum)

Eva Præstiin (Direktør, Betty Nansen Teateret)