Festival om natur & videnskab
Celebrating the nature of nature

Kontakt

Har du spørgsmål, er du altid velkommen til at kontakte os.

Adresse

Nørregade 6, 1.
1165 København K

Kontakt

Festivalleder: Svante Lindeburg
svante@bloom.ooo
(+45) 26 20 93 98

Projektleder: Julie Thaning Mikines (NB: Barsel)
julie@bloom.ooo
(+45) 27 59 39 11

Projektleder: Emilie Ulrikke Deela
emilie@bloom.ooo
(+45) 71 78 48 64

Programlægger: Steffen Krejberg Knudsen
steffen@bloom.ooo
(+45) 27 63 35 61

Bloom School og Bloom Explore: Esther Elmholt
esther@bloom.ooo
(+45) 50 40 78 02

Pressekontakt og musikbooking: Eva Laksø Jensen
eva@goldendays.dk
(+45) 40 47 16 43

Fotograf: Malthe Ivarsson
Fotograf: Malthe Ivarsson

Bag Bloom står Golden Days Sekretariat, som er et af Danmarks førende huse inden for konceptudvikling og formidling af kultur, historie og videnskab. Vi har 25 års erfaring med festivaler og events indenfor historie, videnskab og kultur. Golden Days Sekretariat er en non-profit erhvervsdrivende fond og tror på, at dannelse og kundskab beriger vores sjæl og styrker vores samfund.

Golden Days’ bestyrelse
Lotte Hansen (Bestyrelsesformand. Direktør, Hansen Agenda og journalist)

Signe Lopdrup (Næstformand. Adm. Direktør, Roskilde Festival)

Per Erik Veng (fhv. direktør, Det Danske Kulturinstitut i Bruxelles)

Ulrik Langen (ph.d. og professor i historie, Københavns Universitet)

Søren Riis (Lektor i Filosofi og Videnskabsteori, Roskilde Universitet og stifter af GoMore)

Rasmus Øhlenschlæger (Udviklingsdirektør, Information)