Festival om natur & videnskab
18.—20. juni i Søndermarken

Kontakt

Har du spørgsmål, er du altid velkommen til at kontakte os.

Adresse

Nørregade 6, 1.
1165 København K

Kontakt

Festivalleder: Svante Lindeburg
svante@bloom.ooo
(+45) 26 20 93 98

Projektleder: Julie Thaning Mikines
julie@bloom.ooo
(+45) 27 59 39 11

Programlægger: Steffen Krejberg Knudsen
steffen@bloom.ooo
(+45) 27 63 35 61

Bloom School og Bloom Explore: Esther Elmholt
esther@bloom.ooo
(+45) 50 40 78 02

Projektkoordinator: Emilie Ulrikke Deela
emilie@bloom.ooo
(+45) 71 78 48 64

Kommunikationsansvarlig: Sofie Bjerregaard
sofie_bjerregaard@bloom.ooo

(+45) 26 27 89 97

Studentermedhjælper: Alma Nordenbæk
alma@bloom.ooo

Praktikant: Lærke Bach Wäänänen
laerke@bloom.ooo

Fotograf: Malthe Ivarsson
Fotograf: Malthe Ivarsson

Bag Bloom står Golden Days Sekretariat, som er et af Danmarks førende huse inden for konceptudvikling og formidling af kultur, historie og videnskab. Vi har 25 års erfaring med festivaler og events indenfor historie, videnskab og kultur. Golden Days Sekretariat er en non-profit erhvervsdrivende fond og tror på, at dannelse og kundskab beriger vores sjæl og styrker vores samfund.

Golden Days’ bestyrelse
Rasmus Øhlenschlæger Madsen, bestyrelsesformand (Udviklingsdirektør, Information)

Signe Lopdrup, næstforkvinde (Adm. Direktør, Roskilde Festival)

Ulrik Langen (Professor i Historie, Københavns Universitet)

Søren Riis (Lektor i Filosofi, Roskilde Universitet og stifter af GoMore)

Kirse Junge-Stevnsborg (Museumschef, Malmø Kunstmuseum)